הסכנות בהעדר ביטוח פנסיוני לעובדים

אתה מעסיק כמובן עובדים, מלצרים שוטפי כלים אפילו מארחת, מלבד תשלום לביטוח לאומי אתה חייב לבצע עבורם, החל משנת 2008, תשלום חודשי לביטוח פנסיוני לעובד.
בדומה לתשלום לביטוח לאומי, גם התשלום לפנסיית חובה הוא במסגרת החוק ואתה והעובד מחויבים בכך.
בדומה לביטוח לאומי, גם כאן ניתן להסדיר את התשלום לפנסיית חובה לעובדים באמצעות האינטרנט ולבצע אותו מידי חודש.

שכר של 1,500 שקלים, תביעה על סך 780 אלף שקלים !
עובדים רבים, מועסקים במשרה חלקית חלקם אפילו מספר קטן של שעות במהלך החודש. חלקם סטודנטים שלא חושבים כעת על הפנסיה ולא מעוניינים שתוריד את ההפקדות מהשכר החודשי שלהם.
חשוב לדעת ! מכיוון וקרן הפנסיה כוללת ביטוח לאבדן כושר עבודה ואף ביטוח למקרה מוות, במידה ולא תבצע את ההפקדה החודשית לקרן הפנסיה, אתה חשוף לתביעות שעשויות להגיע למאות אלפי שקלים. העובד ומשפחתו יהיו רשאים לתבוע אותך על פגיעות שיגרמו לו ואף על מקרה מוות. גם אם אלה לא יקרו במסגרת העבודה.

לדוגמא:
עובד בן 25 שמשתכר כ- 1500 שקלים בחודש עשוי לתבוע את המסעדה על למעלה מ- 780,000 שקלים במקרה של אבדן כושר עבודה. גם במידה ואבדן כושר העבודה לא התרחש במסעדה!

כיצד מתבצע התשלום החודשי?
בעבר בעיקר בשל סכומי התשלום הנמוכים ותחלופת העובדים, היה קיים קושי בהסדרת התשלום מול חברות הביטוח. אך כיום ניתן להשלים את התהליך בצורה פשוטה וקלה באמצעות האינטרנט.
מנורה מבטחים, שמנהלת את קרן הפנסיה מבטחים החדשה מפעילה מערכת רישום קלה לשירות. מנורה מבטחים אינה גובה דמי טיפול עבור ביטוח פנסיית חובה לעובדים..

איך מחשבים את התשלום החודשי?

אחוזי ההפקדה לביטוח פנסיוני לעובדים משתנה בכל שנה, בשנת 2012 אחוז ההפקדה עומד על:
4.16% אותם יפקיד העובד ו- 8.34% אותם עליך להפקיד. החישוב מתבצע משכר הבסיס של העובד כאשר אין צורך לבצע הפקדות לפנסיה עבור נסיעות או שעות נוספות.
לדוגמא: מלצרית שעובדת 2 בשבוע, 8 פעמים בחודש כ- 4 שעות בכל יום ומרוויחה 30 שקלים לשעה.
השכר החודשי שלה : 960 שקלים
נדרש לשלם לפנסיה : 120 שקלים
חלק העובד : 40 שקלים.
חלק המעסיק : 80 שקלים

במסגרת שיתוף הפעולה בין מנורה מבטחים לארגון המסעדות מנורה מבטחים מאפשרת לכם ביצוע תשלום באמצעות פורטל אינטרנטי המאפשר צפיה ומעקב אחר הפקדות העובדים והפקת טופסי 161 ודוחות פיצויים מייד בסיום העבודה.

לפרטים נוספים והצטרפות ניתן לפנות לאשת הקשר קלאודיה כהן בטלפון 050-4795126 או באמצעות הקישור. אפשר לפנות גם למייל